تبلیغات
انقلاب اسلامی ایران - تفاوتهای قرقیسیا و آرماگدون

تفاوتهای قرقیسیا و آرماگدون

پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391 08:06 ب.ظ

نویسنده : پیران نظری
دوستی سوال می كرد كه شما این همه از قرقیسیا می گید و می نویسید، این چی هست اصلاً؟ عرض شد؛ واقعه قرقیسیا نبردی است در اخرالزمان و از این جهت كه یك طرف آن سفیانی است، از علائم ظهور شمرده می شود.
گفت یعنی حتماً واقع می شه و یك همچین درگیری بزرگی اتّفاق خواهد افتاد؟ یك بررسی كردم دیدم وقوع این نبرد از علائم حتمی و قطعی ظهور نیست، امّا از آنجا كه قیام سفیانی از علائم قطعی است، و از طرف دیگه همون طور كه قبلا گفتیم؛ قیام این شخص از قرقیسیا و به دنبال پیروزی در این نبرد شروع خواهد شد، احتمال اینكه نبرد قرقیسیا محقق بشود بسیار بالا هست.
گفت تو یكی از مطالب گفتید كه قرقیسیا همون آرماگدون هست، یعنی غربی ها هم به قرقیسیا معتقدند،‌با این تفاوت كه اونها پیروز جنگ رو گروه دیگری می دونند؟
گفتم نه، اختلاف هست، برخی ایندو رو یكی می دونند (مثل آقای زبیدی) ولی برخی دیگه كه تعدادشون بیشتر و ادلّه شون قوی تر هست، معتقدند ایندو یكی نیستند.
به این دلیل كه:
 اولاً خانم گریس هالسل در كتاب تدارك جنگ بزرگ، منطقه جغرافیایی آرماگدون رو اینطور ترسیم می كنه: برای این كه به تپه «مجدّو» برویم، از «تل‏آویو» حدود 55 مایل به طرف شمال سفر می‏كنیم، و به محلی می‏رسیم كه در 20 مایلی جنوب - جنوب شرقی «حیفا» قرار دارد و فاصلة آن از دریای مدیترانه حدود 15 مایل است.(1)خانم هالسل در جواب كسی كه سوال می كنه چطور به این نتیجه رسیده می گه: اگر كلمه عربی (هار) رو كه در زبان عربی به معنای كوه است به مجدّو اضافه كنیم می شود هارمجدّو یا همان آرماگدون. البته خود این خانم می گه وقتی داشتم پاسخ اون شخص رو می دادم نگاه كردم دیدم هیچ كوهی در اون اطراف نبود.(2)
پس از لحاظ جغرافیایی مكان این دو اتّفاق متفاوت است،‌ مضاف به اینكه اصلاً معلوم نیست منظور از آرماگدون، محل وقوع جنگ هست یا این اتّفاق رو آرماگدون نامیده اند؟
سوم اینكه در میان روایات ما اشاره شده كه انگیزه در جنگ قرقیسیا، گنج و مال دنیاست ولی در میان مسیحیان این ادّعا وجود دارد كه جنگ آرماگدون به داعی و انگیزه معنوی و نبرد حق (مسیحیان) با باطل است.
همچنین گفتیم كه پیروز نبرد قرقیسیا، سفیانی است ولی در آرماگدون این ادّعا مطرح است كه مسیح مورد نظر آنان در این جنگ ظهور كرده و پیروز می شود و مسیحیان صهیونیست هزار سال در كمال خوشبختی بر جهانیان حكومت خواهند كرد.(3)
و دلایل دیگه ای كه اثبات می كنه كه ایندو یكی نیستند... .دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -