تبلیغات
انقلاب اسلامی ایران - منجی بشر در فیلمهای آخرالزمانی

منجی بشر در فیلمهای آخرالزمانی

پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391 08:25 ب.ظ

نویسنده : پیران نظری


در فیلمهای آخرالزمانی، عمدتاً به این موضوع پرداخته می شه كه؛ تمام دنیا بر اثر بی دقّتی بشر به هم می ریزد و در این بین یك منجی، با تلاش و كوشش خودش از منقرض شدن نسل انسان جلوگیری می كنه و بشریّت رو نجات می ده.
اگه بخواهیم به این منجی در این فیلمها و كلاً كالاهای رسانه ای اونها، نگاه كنیم،‌ می بینیم كه توی این فیلمها،‌ منجی یا یك شهروند آمریكایی هست و یا یك كشیش مسیحی،‌ كه او هم آمریكایی است.
با این تفاوت كه بعضی از این فیلمها، تقدّس زدا هستند، یعنی بی دینی رو ترویج می كنند و مخاطب رو به این نتیجه می رسونند كه حتّی یك شهروند عادی هم می تونه بیاد و بشریّت رو نجات بده.
و برخی دیگه تقدّس زدا نیستند، یعنی منجی بشریّت در این فیلمها یك كشیش مسیحی است كه به دلیل كارهای خوبی كه انجام داده و یا ریاضتهای دینی كه داشته، توفیق این رو پیدا می كنه كه بشر رو از این بلای طبیعی نجات بده.
جناب آقای دكتر مجید شاه حسینی می گن: تعداد فیلمهای آخرالزمانی تقدسزدا اندك است، در بیشتر فیلمهای آخرالزمانی دینی كشیش و یا مسیح منجی است.(1)
پس اگر بخواهیم به دنبال نقطه مشترك این فیلمها بگردیم، اون نقطه مشترك منجی است.
یعنی در 95 درصد این فیلمها یك انسان جسور و فعّال و نترس، كه حتّی در ابتدا از طرف دوستانش هم طرد می شه، در نهایت با غلبه بر مشكلات، بشریت را از خطر انقراض نجات می دهد.
خوب حتماً شما هم مشكل كار رو متوجّه شدید؛ همان آیه شریفه ای كه می فرماید:
وَ نُرِیدُ اَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الارْضِ وَ نَجْعَلُهُم اَئِمَّهً وَ نَجْعَلُهُمُ الْوَارِثِینَ.

یعنی: و ما اراده كردیم به كسانی كه در روی زمین تضعیف شده اند، نعمتی گران ارزانی داریم و آنان را پیشوایان (راستین) و آنان را وارثان گردانیم.و باز یعنی: این عقاید سخیفی كه در این فیلمها ترویج می شه و دنبال سودجویی سیاسی هم از اون هستند، با عقاید ما و فرهنگ ایرانی اسلامی ما در تضاد است. (به عقیده ما منجی بشر از ظلم و جور به وجود آمده، مهدی موعود علیه السلام هست، كه دعا می كنیم خداوند در ظهور حضرتش تعجیل بفرماید. انشاالله)1. http://forum.funpatogh.com/thread45811.html
2. سوره قصص، آیه 5 .دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -